Стоматологія АССА

Київ, Анни Ахматової, 5

Позняки

ПН-ПТ  09:00-21:00

СБ         10:00-18:00

     Стоматологічна клініка АССА   /     Послуги    /   Лікування зубів під час вагітності

Лікування зубів під час вагітності

У вагітних псуються зуби
Ім'я
Номер телефону *

Вагітність - чудова подія у житті будь-якої жінки і найкраще, якщо ніщо не ускладнює цей і так непростий період. Вагітність – справжній виклик усім системам організму жінки, ось чому так важливо заздалегідь подбати про своє здоров'я, у тому числі про здоров'я зубів.

На жаль, іноді майбутня мама ігнорує проблеми, пов'язані із зубами, не доліковує карієс, не звертає увагу на стан емалі та ясен – все це провокує появу серйозніших патологій, які при вагітності розвиваються з особливою стрімкістю. І ось тоді виникає питання про те, чи можна лікувати зуби при вагітності і якщо так, то чи позначиться це на здоров'ї плода? Спробуємо розібратися у цій статті.

Чому у вагітних псуються зуби?

Як ми вже зазначили, вагітність дає серйозне навантаження, "цікаве становище" ніби відчуває організм жінки на міцність, витягаючи на поверхню всі ті проблеми, яким майбутня мама не надавала особливого значення до вагітності. Ротова порожнина в цьому плані - не виняток, і якщо до двох смужок на тесті Ви не лікували зуби, оскільки вони Вас не турбували, то вагітність змусить все ж таки вдатися до лікування. Чому так відбувається? Є кілька факторів, що впливають на це.

У вагітних змінюються харчові звички (спостерігається тяга та підвищене споживання продуктів з вираженим смаком - солодким, кислим, солоним), змінюється кислотно-лужний баланс слини, відбуваються гормональні зміни - все це позначається на стані емалі.

Також на стан зубів може впливати і токсикоз, оскільки блювання, яким часто супроводжується це неприємне явище, включає велику кількість соляної кислоти - вона стоншує емаль, робить її вразливою для бактерій. Крім того, виснажлива нудота змушує жінку менш ретельно стежити за гігієною порожнини рота, що додатково сприяє розвитку патогенних бактерій.

Неабияке значення грає харчування жінки. Для зростання та розвитку плоду необхідна велика кількість кальцію, який він бере з їжі, яку споживає жінка. Якщо жінка недоотримує кальцій, це провокує проблеми із зубами.

Чи можна лікувати зуби вагітним?

"Ділікатне становище" змушує жінку виявляти особливу обережність, особливо до різноманітних втручань, у тому числі і стоматологічних. Насправді лікування зубів під час вагітності проводити можна і навіть потрібно, щоб не допустити ускладнень та інфекцій. Більше того, зубний біль провокує викид адреналіну, що звужує стінки судин і не дозволяє плоду одержувати достатню кількість кисню. Терпіти біль, перебуваючи в положенні, не можна! Краще пройти якісне стоматологічне лікування, з урахуванням деяких нюансів:

  • вибрати для лікування другий триместр, в крайніх випадках третій триместр;
  • по можливості уникати видалення зубів;
  • правильно підібрана анестезія при вагітності, що не завдає шкоди плоду;
  • не можна вдаватися до загального наркозу;  
  • здійснювати лікування без рентгенографії.

Варто розуміти, що при вагітності допускається не будь-яке стоматологічне втручання, тому важливо приділити увагу зубам ще на етапі планування. Якщо Ви мрієте незабаром стати мамою - пройдіть обстеження у стоматологічній клініці АССА . Кваліфіковані фахівці виявлять та усунуть будь-які проблеми ротової порожнини, після чого Ви зможете повністю сконцентруватися на материнстві, не відволікаючись на зубний біль.

Яке лікування не можна проходити при вагітності:

Що ж стосується карієсу , пульпіту, гінгівіту, періодонтиту , установки пломб та інших стоматологічних маніпуляцій – у разі вагітних все це цілком можливо.

Лікарі рекомендують вирішувати проблеми із зубами ще до пологів і на це є кілька причин – будь-яка інфекція (навіть у ротовій порожнині мами) – це потенційна загроза здоров'ю немовляти, оскільки в побуті ця інфекція може торкнутися і його теж. Не варто і забувати, що похід до стоматолога матері-годувальниці організувати набагато складніше, ніж під час вагітності, тому найкраще лікувати зуби своєчасно - під час планування дитини або хоча б до пологів, таким чином Ви не "запустите" проблемні зуби.

Якщо у Вас болять зуби при вагітності або Ви виявили почорніння емалі - зверніться до нашої стоматологічної клініки АССА , ми здійснюємо делікатне та якісне лікування зубів без шкоди для майбутньої дитини та з особливим підходом до вагітної пацієнтки. Забудьте про зубний біль і насолоджуйтеся всіма радощами материнства!

Стоматологія АССА

02068, г. Київ
ул.Анни Ахматової, 5
Україна

ПН-ПТ 09:00-21:00

СБ 10:00-18:00

Записатися на прийом

Ім'я
номер телефону *
Електронна пошта