Стоматологія АССА

Київ, Анни Ахматової, 5

Позняки

ПН-ПТ  09:00-21:00

СБ         10:00-18:00

     Стоматологічна клініка АССА   /     Послуги    /     Гнатологія   

Гнатологія-дисфункція суглобів

Дисфункція суглобів
Iм'я
Номер телефону *

Гнатологія – розділ медицини, який вивчає нормальну будову щелепи та правильний прикус. Лікар-гнатолог займається діагностикою, лікуванням та профілактикою хвороб щелепно-лицевого апарату людини, а також усуненням причин, спричинених дисфункцією СНЩС. Саме до цього фахівця звертаються пацієнти, які пролікувалися у стоматолога, але не позбавилися болю в зубах і щелепи.

Гнатологічні послуги

Консультація гнатолога, заповнення клініко-функціональної анкети, мануальна діагностика, дослідження жувальних м'язів

Первинна консультація, огляд, мануальна діагностика, заповнення клініко-функціональної анкети

3000

грн

Функціональна діагностика в артикуляторі, фотопротокол

Маніпуляція, яка дозволяє точно виявити першопричину появи проблем у зубощелепному апараті людини. Артикулятор повністю імітує всі рухи нижньої щелепи.

4500

грн

Індивідуальний депрограматор Okeson JP.

Депрограматор-це знімний апарат на верхню щелепу, основною функцією є розслаблення жувальний м'язів, період носіння від 3х до 10 днів. Дає можливість відновити природньо-анатомічну функцію м'язів

4850

грн

Індивідуальна цифрова суглобова шина Easy Splin

Фіксує положення нижньої щелепи в скронево-нижньощелепних суглобах

15000

грн

Цифрове дослідження жувальних м'язів на апараті Teethan (Італія)

Аналіз оклюзії-це перевірка змикання щелеп у динаміці та у стані спокою. Результати комп'ютерного використовуються для подальшого лікування виявлених патологій.

2700

грн

Симптоми, які потребують консультації лікаря-гнатологу

Назвемо найявніші ознаки, які вимагають обов'язкового відвідування цього фахівця:

 • клацання або хрускіт при русі нижньої щелепи;
 • безпричинні болі у скроневій ділянці;
 • неправильний прикус та шум у вухах;
 • порушення змикання щелепи;
 • мимовільний скрегіт зубів;
 • скарги на ниючий біль у здорових зубах.
Мимовільний скрегіт зубів

Перерахована симптоматика зазвичай свідчить про наявність проблем з щелепними суглобами, розташованими справа або зліва. Записатися на прийом до лікаря-гнатологи, щоб визначити причини нездужання, можна у стоматологічній клініці «Асса» у Києві. У компетенції цього фахівця – терапія артриту щелепи, що протікає у гострій чи хронічній формі.

Різна вираженість симптомів СНЩС безпосередньо залежить від складності порушення функцій суглоба, тому ознаки хвороби у пацієнтів можуть суттєво відрізнятися.

Дисфункція СНЩС

Скронево-нижньощелепний суглоб або СНЩС складається з двох частин і відповідає за роботу нижньої щелепи, процес прийому їжі та нормальне відкривання/закривання рота. У випадку навіть мінімальних змін у суглобі з'являються зубні болі, характерні суглобові клацання, болі в потиличній і шийній ділянці і шум у вухах.

Виникненню захворювання сприяють стресові ситуації, неправильно сформований прикус та шкідливі звички, родом із дитинства. Часті стреси призводять до постійної напруги жувальних м'язів, і як наслідок, викликають стирання зубів, біль у суглобі та скрегіт. У результаті пацієнту стає важко пережовувати їжу і відкривати рот, що значно погіршує якість його життя.

Діагностика

Протікання СНЩС нагадує симптоми інших патологій, тому для встановлення діагнозу фахівець вивчає скарги та історію хвороби пацієнта. Після цього лікар-гнатолог проводить огляд, пальпацію, а також з'ясовує ступінь рухливості та тип прикусу. Хворому призначається низка клінічних обстежень, серед яких:

 1. цифрове сканування ротової порожнини в режимі 3-D;
 2. мануально-функціональний аналіз;
 3. рентгенологічне дослідження;
 4. фотопротокол.

Діагностика захворювання, що проводиться перед ортодонтичним лікуванням, оцінює верхню та нижню щелепу, визначає їх розміри, з'ясовує стан щелепних суглобів та жувальних м'язів. Цілком можливо, що може знадобитися консультація інших вузькопрофільних фахівців та проведення додаткових обстежень.

Мануально-функціональний аналіз доктор Старостін

Лікування суглоба

Схема лікування суглоба залежить від результатів проведених досліджень та висновків лікаря-гнатолога. Щоб відновити тонус м'язів та стабілізувати положення нижньої щелепи, як терапію, застосовуються новітні медичні методики, які сприяють корекції прикусу та правильному протезування зубів. На підставі отриманих даних підбирається ефективна схема терапії:

 • консервативна – не лише лікує захворювання, а й зменшує хворобливі відчуття.
 • медикаментозна – забезпечує тонус м'язів, зменшує навантаження на жувальні м'язи.
 • стоматологічна – включає застосування оклюзійних шин, ортодонтичних конструкцій, ортопедичних апаратів та сплінт-терапії.

Сплінт - це силіконова капа, що фіксує м'язи в правильному положенні, носити її потрібно від 6 до 8 тижнів, тільки вночі. Знімний апарат зменшує болючі відчуття і скорочує тривалість основного лікування.

Якщо всі перелічені схеми лікування, що не дали дієвих результатів, вдаються до оперативного втручання.

Профілактичні заходи

Профілактика дисфункції СНЩС = вимагає обов'язкового позбавлення від шкідливих звичок, твердої їжі у своєму раціоні та спостереження у лікаря-гнатолога з приводу бруксизму (скрегіт зубів), клацання та кришталю щелеп.

Пам'ятайте, що навіть невеликі відхилення в роботі щелепних суглобів можуть призвести людину до такого серйозного захворювання, як артрит щелепи. Все це з часом призводить до прискореного стирання зубів і зводить до мінімуму роботу лікарів-ортодонтів та ортопедів.

Не відкладайте відвідування лікаря-гнатолога, запишіться до нього на прийом, щоб захворювання не призвело до серйозних ускладнень!

Лікар-гнатолог - фахівець, який усуває проблеми, спричинені дисфункцією скронево-нижньощелепного суглоба, а також патології зубощелепної системи.

Кому потрібний гнатолог?

Часто пацієнти не знають, що багато проблем, на перший погляд, зовсім не пов'язаних зі стоматологією, може вирішити стоматолог – гнатолог.

Якщо Ви помітили у себе:

 • З'явився скрегіт зубів (бруксизм)
 • Зміна прикусу
 • Страждаєте на мігрень або відчуваєте часті болі в області скроні
 • Западають (клацають) щелепні суглоби 
 • Мимовільне змикання зубів
 • Порушено артикуляцію
 • Скутість м'язів у ділянці шиї
 • Шум у вухах
Гнатологія-лікування у стоматології АССА

Ви, безперечно, пацієнт гнатолога.

На сьогоднішній день провідний спеціаліст стоматологічного центру АССА   ортопед-гнатолог Старостін О.В. пропонує комплексне вирішення проблеми для пацієнтів.

Ви навіть не підозрюєте, що неправильно підібрані окуляри можуть бути причиною захворювання щелепно-лицьових суглобів. Багато батьків, приводячи своїх дітей до стоматолога, навіть не замислюються, що зафіксувавши брекет-систему, вони не вирішать проблему в цілому. І, як показує практика, за кілька років вони повертаються до старої проблеми. Лікар гнатолог підходить до лікування з огляду на багато факторів, аж до стану постави.

Комплексна діагностика, яку проводить гнатолог, полягає у докладному та різноплановому вивченні:

 • Зубного ряду
 • Розмір щелепи
 • Жувальних м'язів
 • Щелепних суглобів
 • Шийного відділу хребта
Скутість м'язів у ділянці шиї

Під час діагностики суглобів гнатолог проводить мануально-функціональний аналіз, оцінку постави, симетричність плечового поясу, лопаток, тазостегнового суглоба, фіксує відчуття під час діагностики СНЩС, проводить цифрову діагностику, скануючи зубний ряд, отримуючи 3д зображення щелепи, проводить. На основі всіх даних складається план лікування, який може включати оклюзійні шини, цифрова сплін-терапія, ортодонтичні апарати, ортопедичні конструкції.

ЦІКАВИЙ ФАКТ


ПАТОЛОГИИ ЗУБОЧЕЛЮСТНОЙ СИСТЕМЫ И ДИСФУНКЦИЯ ВНЧС МОГУТ БЫТЬ ВЫЗВАНЫ НАРУШЕНИЯМИ В ПОЗВОНОЧНИКЕ И ДРУГИХ КРУПНЫХ СУСТАВАХ И СКЕЛЕТНЫХ МЫШЦАХ ОРГАНИЗМА.
САМЫЕ ЧАСТЫЕ ПРОБЛЕМЫ СВЯЗАННЫЕ ДРУГ С ДРУГОМ ЭТО НАРУШЕНИЕ ШЕЙНОГО ОТДЕЛА ПОЗВОНОЧНИКА, ТРАПЕЦИЕВИДНЫЕ МЫШЦЫ, ЧЕЛЮСТНЫЕ СУСТАВЫ ВНЧС, ЛИЦЕВЫЕ, ЖЕВАТЕЛЬНЫЕ МЫШЦЫ, ИСКРИВЛЕНИЕ ЗУБНОГО РЯДА.

ПАТОЛОГІЇ ЗУБОЧОЛЬНОЇ СИСТЕМИ І ДИСФУНКЦІЯ ВННС МОЖУТЬ БУТИ ВИКЛИКАНІ ПОРУШЕННЯМИ В ДЗВІНЧНИКУ ТА ІНШИХ ВЕЛИКИХ СУСТАВАХ І СКЕЛЕТНИХ М'ЯЗІВ ОРГАНІЗМУ.
НАЙЧАСТІШІ ПРОБЛЕМИ ЗВ'ЯЗАНІ ДРУГ З ДРУГОМ ЦЕ ПОРУШЕННЯ ШІЙНОГО ВІДДІЛУ ДЗВІНЧНИКА, ТРАПЕЦІЄВИДНІ М'ЯЗИ, ЩЕЛЕВНІ СУСТАВИ ВНЧС, ЛИЦЕВИЕ, ЖЕВА, ЖЕВА.

Гнатолог у стоматології АССА
ПАТОЛОГІЇ ЗУБОЧОЛЬНОЇ СИСТЕМИ

У стоматологічному центрі АССА, що знаходиться в м. Київ, вул. Анни Ахматової, 5, пропонуються новітні методики діагностики та лікування

Старостін Олександр Валерійович

Головний лікар першої категорії
Ортопед-гнатолог 
Хірург-імплантолог 

Фахівець з комплексного лікування та реабілітації щелепи. Функції та планування естетики у тотальній реабілітації. 

Гнатологічний прийом з діагностики та лікування дисфункції щелепних суглобів.

Лікування пацієнтів з розладами скронево-нижньощелепного суглоба, з суглобовою та м'язовою дисфункцією. Реабілітація пацієнтів із повною адентією. Діагностика та планування за найсучаснішими цифровими технологіями.

Membership of Lake Como Institute;

Проходив стажування у проф. Dr. Tiziano Testori, Lake Como Institute

Membership International Academy of Gnathology, American Section;

Проходив навчання в Institut Latino Americano de Pesquisa e Ensino Odontológico, ILAPEO (Brasilia)

Стоматологія АССА

02068, г. Київ
ул.Анни Ахматової, 5
Україна

ПН-ПТ 09:00-21:00

СБ 10:00-18:00

Записатися на прийом

Ім'я
номер телефону *
Електронна пошта