Стоматологія АССА

Київ, Анни Ахматової, 5

Позняки

ПН-ПТ  09:00-21:00

СБ         10:00-18:00

     Стоматологічна клініка АССА   /   FAQ   /   Що таке ендодонтія

Ендодонтія - лікування зубних каналів.

Чому необхідно лікувати кореневі канали?

Анатомія зуба

Зуб складається з коронки (видимої частини) і кореня, який знаходиться всередині ясен. Усередині зуба проходять канали, що містять пульпу - це з'єднання нервів і судин. Пульпа живить зуб і реагує на зовнішні подразники, такі як температурні зміни. Коли пульпа стає інфікованою або пошкодженою, це може спричинити біль і, зрештою, втрату зуба.

Можливі проблеми та їхні наслідки

Інфекції зуба зазвичай виникають через глибокий карієс, тріщини або переломи зуба. Якщо інфекція не лікується, вона може призвести до утворення абсцесу, що є накопиченням гною навколо кореня зуба. Це може спричинити серйозніші проблеми, як-от поширення інфекції на сусідні тканини і навіть на інші частини організму.

Етапи ендодонтичного лікування

Діагностика

Для визначення необхідності ендодонтичного лікування лікар може провести кілька досліджень. Це включає в себе візуальний огляд, оцінку чутливості зуба і рентгенівський знімок для оцінки стану кореневих каналів і навколишньої кісткової тканини.

Чищення та формування каналу

Цей етап передбачає видалення інфікованої або неживої пульпи із зуба. Після цього канали розширюються і формуються з використанням спеціалізованих інструментів, щоб забезпечити ефективне і безпечне заповнення на наступному етапі.

Знезараження каналів

Тут канали ретельно очищають і дезінфікують за допомогою антисептиків і розчинів для промивання, щоб знищити бактерії, що залишилися.

Заповнення каналу

Після ретельної підготовки канали заповнюють біокомпатибельним матеріалом, як правило, гутаперчею, щоб запобігти повторному зараженню і запечатати канали.

Післялікувальний догляд і рекомендації

Що робити відразу після процедури?

Після процедури може спостерігатися деяка чутливість зуба. Рекомендується уникати жування їжі на стороні лікованого зуба доти, доки чутливість не мине. Також слід дотримуватися рекомендацій лікаря щодо прийому знеболювальних або антибіотиків за необхідності.

Тривалість служби лікованого зуба

З правильним доглядом і регулярними стоматологічними оглядами, лікований зуб може служити протягом багатьох років. Однак, щоб забезпечити довгостроковий успіх, важливо приділяти увагу щоденній гігієні порожнини рота і дотримуватися рекомендацій стоматолога.

Навіщо потрібно ставити коронку на лікований зуб?

Після кореневого лікування структура зуба може стати більш крихкою. Коронка допомагає зміцнити зуб, запобігаючи його руйнуванню або перелому. Вона також відновлює природну форму і функцію зуба, роблячи його схожим на природний.

Висновок

Ендодонтичне лікування - це інвестиція у ваше здоров'я і благополуччя. Збереження вашого природного зуба допоможе запобігти багатьом проблемам, пов'язаним із втратою зуба, і забезпечить вам упевненість у своєму подиху та поліпшення якості життя.

Стоматологія АССА

02068, г. Київ
ул.Анни Ахматової, 5
Україна

ПН-ПТ 09:00-21:00

СБ 10:00-18:00

Записатися на прийом

Ім'я
номер телефону *
Електронна пошта